610514-2022 - ResultatSverige-Fagersta: Rengörings- och polermedel
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Städredskap, kemtekniska produkter och mjukpapper 2022
Referensnummer: 2022.07
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
39800000 Rengörings- och polermedel
II.1.4.
Kort beskrivning
Fagersta kommun genomför upphandling av ramavtal för städredskap, kemtekniska produkter och mjukpapper.
Fagersta kommun samordnar upphandlingen med övriga parter Norberg-, Sala-, Hallstahammar- och Skinnskattebergs kommun och förbundet Norra Västmanlands Kommunalteknikförbund.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
18424300 Engångshandskar, 18930000 Säckar och påsar, 24455000 Desinfektionsmedel, 33700000 Hygienartiklar, 33711430 Engångsservetter, 33711900 Tvål, 33741000 Handvårdsprodukter, 33760000 Toalettpapper, näsdukar, handdukar och servetter, 33761000 Toalettpapper, 33763000 Pappershanddukar, 33764000 Pappersservetter, 39713430 Dammsugare, 39830000 Rengöringsmedel, 39831000 Tvättmedel, 39831200 Tvätt, disk och rengöringsmedel, 39832000 Diskmedel
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen