See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Enteral nutrition med tillhörande distributionstjänst
Beskrivning: Region Kronoberg med kommuner avser genom denna upphandling att teckna avtal med en leverantör som ska tillhandahålla produkter, tillhörande tjänster samt distribution enligt detta förfrågningsunderlag. Upphandlingen omfattar förskrivning och distribution till patienter (barn och vuxna) i slutenvård, boende på kommunala boenden och till patienter i öppenvård.
Intern identifierare: 25RS156
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 98300000 Diverse tjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 15880000 Speciella näringsprodukter, 33000000 Medicinsk utrustning, läkemedel och hygienartiklar, 33692200 Produkter för parenteral nutrition, 33692210 Parenterala näringslösningar, 33692300 Enteral nutrition
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Anbudsinbjudan 2018
Intern identifierare: 1571628
Ytterligare klassificering (cpv): 33000000 Medicinsk utrustning, läkemedel och hygienartiklar, 33692200 Produkter för parenteral nutrition, 33692210 Parenterala näringslösningar, 33692300 Enteral nutrition
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Avtalsmall
Intern identifierare: 1571630