610577-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Bilrengöringsmedel – Bilvårdsmaterial till ambulansfordon, sjukresefordon samt beredskapsbilar
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelBilvårdsmaterial till ambulansfordon, sjukresefordon samt beredskapsbilar
BeskrivningUpphandlingen avser Bilvårdsmaterial till ambulansfordon, sjukresefordon samt beredskapsbilar till Region Halland
Intern identifierareRS241265
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 39831500 Bilrengöringsmedel
Ytterligare klassificering (cpv): 09220000 Vaselin, vaxer och specialdestillat, 09221000 Vaselin och vaxer, 24000000 Kemiska produkter, 24961000 Kylarvätskor, 39224320 Tvättsvampar, 39525810 Putsdukar, 39800000 Rengörings- och polermedel, 39810000 Doftprodukter och vaxer, 39812000 Polermedel och krämer, 39812300 Vax för polering, 39830000 Rengöringsmedel, 39831000 Tvättmedel
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000
TitelGenerell del