2. Förfarande
Förfarande
Titel: Ramavtal bemanning – Sopbilschaufförer och Återvinningsmedarbetare
Beskrivning: Upphandlingen omfattar ramavtal avseende bemanningstjänster för tillfällig inhyrning av sopbilschaufförer och återvinningsmedarbetare. Behovet består i att komplettera den egna organisationen, utöver timanställda som fortsatt kommer att tas in vid behov. Upphandlingen är uppdelad i 2 anbudsområden varav anbudsgivaren kan lämna anbud på en eller båda delarna.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 79620000 Förmedling av personal, även tillfälligt anställda
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Ramavtal bemanning – Sopbilschaufförer
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:118294:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 90511200 Hämtning av hushållssopor, 90514000 Återvinning av avfall
Optioner:
Beskrivning av alternativen: 1 + 1 år
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Ramavtal bemanning – Återvinningsmedarbetare
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:118294:Lot:2