See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Försäkringsförmedlare
Beskrivning: Upphandlingen avser försäkringsförmedlartjänster och är indelad i två (2) separata anbudsområden; ”Linköpings kommun m.fl.” och ”Norrköpings kommun m.fl.”. Inom respektive anbudsområde sker separat anbudsutvärdering och ett (1) avtal kommer att tecknas med en (1) antagen leverantör per anbudsområde. Samtliga villkor är fastställda i avtalet avseende leveranser av försäkringsförmedlartjänster.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 66000000 Finans- och försäkringstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Linköpings kommun m.fl
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:115626:Lot:1
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Norrköpings kommun m.fl
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:115626:Lot:2