610615-2023 - ResultatSverige-Umeå: Företags- och managementrådgivning samt tillhörande tjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Koordinator - Trästad Sverige
Referensnummer: 5612-2023
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79400000 Företags- och managementrådgivning samt tillhörande tjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Föreningen Trästad Sverige söker en kreativ och operativ koordinator för att koordinera och driva föreningens arbete framåt. Som koordinator ansvarar du för föreningens kanslifunktion och dagliga arbete med samhällskontakter, nätverksbyggande, medlemsrekrytering och kunskapsspridning. Tillsammans med tillsatta arbetsutskott och styrelse kommer du ansvara för föreningsverksamhetens långsiktiga planering, kommunikation samt det operativa genomförandet av möten, konferenser och andra aktiviteter kopplade till Trästad. Som koordinator ska du vara driven, kreativ och social med stor förståelse, kunskap och erfarenhet om samhällsbyggnad, stadsplanering och kommunal förvaltning.
Tjänsten omfattar upp till 32 timmar i veckan (ca 80 %). År 2024 kan behovet ligga upp till 100 % tjänst per vecka.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
79400000 Företags- och managementrådgivning samt tillhörande tjänster, 71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster, 71310000 Byggtekniska konsulttjänster och byggnadstjänster, 71318000 Byggtekniska konsulttjänster och rådgivning, 73000000 FoU-tjänster samt tillhörande konsulttjänster, 79410000 Företags- och organisationsrådgivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen