2. Förfarande
Förfarande
Titel: Drift och installation av kamerabevakningssystem
Beskrivning: Upphandlingen avser ett kamerabevakningssystem som ska utrusta i första hand kommunens skolor och förskolor men även vid sina fastigheter. Vid behov ska det även kunna integrera ljudanläggningar (högtalare) både i befintliga system och i de kommande.
Intern identifierare: 26/9
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 51314000 Installation av videoutrustning
Ytterligare klassificering (cpv): 32235000 Slutet övervakningssystem, 50343000 Reparation och underhåll av videoutrustning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: 1868767-0
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Generell del
Intern identifierare: 1882487-1