See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Marksötselentreprenad Norra och Södra Botkyrka
Beskrivning: Denna upphandling omfattar markskötsel vinter och sommar på tomtmark samt visst administrativt arbete. Upphandlingen är uppdelad i följande delområden: 1. Anbudsområde 1: Hallunda, Norsborg och Slagsta 2. Anbudsområde 2: Fittja 3. Anbudsområde 3: Tumba Vårsta 4. Anbudsområde 4: Tullinge Anbud kan lämnas på samtliga delområden. Separata kontrakt tecknas för varje delområde.
Intern identifierare: TFN/2024:00226
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 77314000 Markskötsel
Ytterligare klassificering (cpv): 77312000 Ogräsröjning, 77312100 Ogräsbekämpning, 90620000 Snöröjning, 90900000 Städning och renhållning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Delområde 1
Beskrivning: Hallunda, Norsborg och Slagsta
Intern identifierare: Delområde 1
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Delområde 2
Beskrivning: Fittja
Intern identifierare: Delområde 2
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Delområde 3
Beskrivning: Tumba Vårsta
Intern identifierare: Delområde 3
Del (anbudsområde): LOT-0004
Titel: Delområde 4
Beskrivning: Tullinge
Intern identifierare: Delområde 4