610689-2026 - Konkurrensutsättning
Sverige – Leksaker – Lekmaterial & Pedagogiskt material till förskolan 2026
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelLekmaterial & Pedagogiskt material till förskolan 2026
BeskrivningUpphandlingen omfattar lekmaterial och pedagogisk material anpassad för förskoleverksamhet samt lekmaterial och hobbymaterial anpassad för barn i grundskola och inom fritidsverksamhet.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 37520000 Leksaker
Ytterligare klassificering (cpv): 37524000 Spel, 37524100 Pedagogiska spel, 80110000 Förskoleundervisning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001