610709-2021 - ResultatSverige-Värnamo: Motorfordon
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Skärsläckarfordon med plats för 5 personer
Referensnummer: UHN.2021.183
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
34100000 Motorfordon
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av skärsläckarfordon med plats för 5 personer , totalvikt 7,5 t. Samt service och underhåll.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
34100000 Motorfordon, 34110000 Personbilar, 34113000 Fyrhjulsdrivna fordon, 34113200 Terrängfordon, 34144200 Beredskapsfordon, 34144210 Brandfordon, 34144213 Brandbilar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
1 st skärsläckarfordon. Inköpsspriset uppskattas till 2 000 000kr.