610712-2019 - KonkurrensutsättningSverige-Norrköping: Hälso- och sjukvård samt socialvård
Sociala tjänster och andra särskilda tjänster – offentliga kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Bemanning inom socialtjänstområdet
Referensnummer: UH-2019-281
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
85000000 Hälso- och sjukvård samt socialvård
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingscenter i samarbete med Linköpings-, Söderköpings-, Valdemarsviks-, och Finspångs kommun inbjuder ert företag att lämna anbud i offentlig upphandling av rangordnade ramavtal gällande bemanning inom socialtjänstområdet.
Upphandlingen är indelad i nedan anbudsområden:
Barnärenden
Vuxenärenden
Familjerätt
Ekonomiskt bistånd
LSS-ärenden och biståndshandläggning
Gruppchef med arbetsledar- och personalansvar
Anbud ska lämnas i enlighet med de villkor som framgår av upphandlingsdokumenten. Anbudsgivning, bevakning av nuvarande inklusive kommande upphandlingar och avtal är en kostnadsfri tjänst för leverantörerna och andra företag via Upphandlingscenters upphandlingsverktyg www.e-avrop.com. Ytterligare information om Upphandlingscenter och vår verksamhet finns på www.upphandlingscenter.se.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
85000000 Hälso- och sjukvård samt socialvård, 85300000 Socialvård och tillhörande tjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen