Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/elite/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Köp av kaffeautomater med tillhörande förbrukningsvaror 2.0
Referensnummer: KS 2020-1695
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 03131100 Kaffebönor
II.1.4.
Kort beskrivning
Bodens kommun inbjuder er härmed att lämna anbud. Upphandlingen omfattar köp av kaffeautomater, köp av tillhörande förbrukningsvaror och serviceavtal. Kommunen avser att teckna ramavtal med en leverantör för löpande avrop. Anbudsgivaren, ska enligt krav ställda i detta förfrågningsunderlag kunna tillse kommunens behov och beställningar.
Kommunen kommer att teckna ramavtal med en (1) leverantör.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 6 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 03131100 Kaffebönor, 15860000 Kaffe, te och liknande produkter, 15861000 Kaffe, 15863100 Grönt te, 15863200 Svart te, 15864100 Tepåsar, 39711310 Elektriska kaffebryggare
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen