610735-2025 - Resultat
Sverige – Medicinsk utrustning – 2025 Rullande sjukvårdsinventarier
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
Titel2025 Rullande sjukvårdsinventarier
BeskrivningUpphandlingen avser ramavtal avseende sjukvårdsinventarier (rullande, stående och hängande) för leverans till Region Norrbotten. Se upphandlingsdokumenten för ytterligare anvisningar, kravställning och villkor.
Intern identifierare24/228
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 33100000 Medicinsk utrustning
Ytterligare klassificering (cpv): 33190000 Diverse medicinktekniska produkter, 33192000 Möbler för sjukvårdsändamål, 33192160 Bårar
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000