See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Brandsläckarutrustning och utrymningsplaner
Beskrivning: Upphandlingen omfattar kontroll, underhåll, reparationer, verkstadsgenomgång samt produkter inom området brandsläckningsutrustning. Avtalet omfattar även upprättande av utrymningsplaner.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 35110000 Brandbekämpnings-, nöd- och säkerhetsutrustning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:93428:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 24951220 Brandsläckningsmedel, 24951230 Brandsläckningspatroner, 24951210 Pulver för brandsläckare, 35111000 Brandbekämpningsutrustning, 35111200 Material för brandbekämpning, 35111300 Brandsläckare, 35111320 Bärbara brandsläckare