610782-2022 - ResultatSverige-Kungsbacka: Brödprodukter, färska bakverk och kakor
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Färskt bröd och konditorivaror
Referensnummer: 22/75
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
15810000 Brödprodukter, färska bakverk och kakor
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser köp av färskt bröd och konditorivaror till kommunens samtliga förvaltningar.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
15811000 Brödprodukter, 15811100 Bröd, 15811400 Tekakor ("crumpets"), 15812200 Mjuka kakor
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen