Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Bageriprodukter
Referensnummer: UAN 2022/00178-2.6.1
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 15000000 Livsmedel, drycker, tobak o d
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar ramavtal bageriprodukter enlighet med vad som beskrivs i upphandlingsdokumenten.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 15000000 Livsmedel, drycker, tobak o d, 15600000 Spannmålsprodukter, stärkelse och stärkelseprodukter
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Denna upphandlings värde är ca 700 000 kr årligen och ett värde för hela Ramavtalet på ca 2 800 000 kr. Volymerna är från statistik 2021 och utgör endast riktvärden.
Behovet kan komma att över- eller understigas. Någon garanti att erhålla viss volym ges inte.