610792-2022 - ResultatSverige-Karlstad: Skyltar och upplysta skyltar
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Hänvisningsskyltar
Referensnummer: RS/220564
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
34992000 Skyltar och upplysta skyltar
II.1.4.
Kort beskrivning
Region Värmland har för avsikt att upphandla hänvisningsskyltar i enlighet med upphandlingsdokumenten.
Anbud som inte uppfyller samtliga obligatoriska krav kommer att förkastas.
Vi emotser ert anbud med intresse.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
34992000 Skyltar och upplysta skyltar, 44423400 Skyltar och liknande föremål
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Omfattningen av avtalet inklusive optionsår beräknas till ett värde av 740 000 kr baserat på historiska inköpsvolymer.