Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Laboratoriekemikalier
Referensnummer: UC-2022-38
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 24300000 Basiska oorganiska och organiska kemikalier
II.1.4.
Kort beskrivning
Helt eller delat anbud
Anbudsgivare kan välja att lämna anbud på ett eller flera anbudsområden. Varje anbudsområde utvärderas och tilldelas var för sig.
Anbud ska avse samtliga ingående delar inom respektive anbudsområde. I Bilaga 1 återfinns i sin helhet varje anbudsområde som förekommer i upphandlingen.
Upphandlande myndighet kommer att anta ett (1) anbud per anbudsområde under förutsättning att så många anbud lämnas samt att så många anbud uppfyller alla obligatoriska krav.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 24320000 Basiska organiska kemikalier, 24900000 Finkemikalier och andra kemikalier, 24950000 Kemiska preparat
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen