6108-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Markanläggning – Brantbrinks IP konstgräs och markarbeten
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Byggentreprenader
2. Förfarande
Förfarande
TitelBrantbrinks IP konstgräs och markarbeten
BeskrivningBotkyrka kommun genom Kultur och fritidsförvaltningen inbjuder härmed till att lämna anbud avseende anläggning av snödeponiupplag samt en från grunden uppbyggd 5-spelsplan konstgräs på Brantbrinks IP i Tullinge.
Intern identifierareKFN/2023:00246
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artByggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45236000 Markanläggning
Ytterligare klassificering (cpv): 39293300 Konstgräs, 45112000 Grävning och schaktning, 45112100 Dikesgrävning, 45112400 Grävning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareBrantbrinks IP konstgräs och markarbeten