2. Förfarande
Förfarande
Titel: Ny belysning och slitlager på elljusspår Röstånga
Beskrivning: Entreprenaden omfattar: Rivning av gammal belysningsanläggning och anläggande av ny belysningsanläggning på Odenvallens motionsslinga i Röstånga. Anläggande av ny bredare överbyggnad samt på vissa sträckor utbyte av slitlager på motionsslingan.
Typ av förfarande: Öppet
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45212200 Bygg- och anläggningsarbeten: idrottsanläggningar
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ContractAwardProject:120:Lot:1