610926-2019 - KonkurrensutsättningSverige-Solna: Helpdesk-tjänster
Meddelande om upphandling – försörjningssektorerna
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/25/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
IT Service Desk Germany
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
72253100 Helpdesk-tjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
RFI IT service desk Germany.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
Värde exkl. moms: 3 000 000,00 EUR
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Delivery of services for IT Service desk.