610977-2021 - ResultatSverige-Lidköping: Motorfordon
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Fordon 2 Skaraborg
Referensnummer: 2021-87
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
34100000 Motorfordon
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av fordon till kommuner och bolag i Skaraborg.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
34110000 Personbilar, 34114400 Minibussar, 34130000 Motorfordon för godstransport, 34136000 Skåpbilar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen