611076-2025 - Resultat
Sverige – Insamling av avfall – Verksamhetsavfall
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelVerksamhetsavfall
BeskrivningUpphandling av ramavtal för hantering av källsorterat verksamhetsavfall nationellt hos myndigheten. Avtal tecknas med en (1) leverantör.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 90511300 Insamling av avfall
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:110775:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 90511000 Sophämtning, 90500000 Avfallstjänster