611089-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Brandskyddstjänster – Brandskyddsutrustning och service
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelBrandskyddsutrustning och service
BeskrivningRonneby kommun äger brandskyddsutrustning som är i behov av service samt i förekommande fall kontroll och service. Utrustningen finns i kommunala byggnader eller institutioner runt om i Ronneby kommun.
Intern identifierare24/40
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Förfarandets viktigaste känneteckenÖppet förfarande enligt Lag (2016:1145) om offentlig upphandling.
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 75251110 Brandskyddstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
TitelGenerella krav
Del (anbudsområde)LOT-0002
TitelBrandskyddsutrustning och service (1)