611109-2019 - Frivillig förhandsinsynSverige-Uppsala: Veterinärstjänster
Meddelande om frivillig förhandsinsyn
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2009/81/EG
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Konsulttjänst TFÖ 2020
Referensnummer: Dnr SVA 2019/1184
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
85200000 Veterinärstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Statens veterinärmedicinska anstalt (SVA) avser att med denna frivilliga förhandsinsyn meddela att SVA har som intention att genomföra ett förhandlar förfarande utan föregående annonsering av en konsulttjänst för TFÖ 2020. SVA avser teckna avtal med Secana Risk AB för konsulttjänsten.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
75220000 Försvarstjänster, 75240000 Tjänster för allmän säkerhet, lag och ordning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Upphandlingen avser resultera i ett avtal för konsulttjänst TFÖ 2020 med Secana Risk AB.