611154-2021 - ÄndringSverige-Halmstad: Diagnostisk utrustning
Rättelse
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Analysinstrument autoimmunserologi
Referensnummer: RS210887
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33124100 Diagnostisk utrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Inom Region Halland finns behov av att investera i Analysinstrument autoimmunserologi samt tillhörande reagens och förbrukningsmaterial till Klinisk mikrobiologi Halland.