Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Läkemedel Immunglobulin iv 2021
Referensnummer: 2020-O001734
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 33600000 Läkemedel
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser inköp av humant normalt immunglobulin, intravaskulär administrering, för successiva leveranser till Region Skåne. Avtalen gäller även för annan juridisk person som genom avtal getts möjlighet av Region Skåne att nyttja detta avtal.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen