611209-2023 - ResultatSverige-Göteborg: Gräv-, last- och gruvmaskiner
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Upphandling av hjulgrävmaskin 14-16 ton
Referensnummer: 23/5
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
43260000 Gräv-, last- och gruvmaskiner
II.1.4.
Kort beskrivning
Göteborgs Stads Leasing ska upphandla en hjulgrävmaskin till Utbildningsförvaltningen i Göteborg.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
42000000 Industrimaskiner, 42400000 Lyft- och hanteringsutrustning samt delar till sådan utrustning, 43000000 Maskiner för brytning och byggnadsarbeten, 43200000 Schakt- och grävmaskiner samt tillhörande delar, 43262100 Mekaniska grävmaskiner
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen