Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Arktekttjänster
Referensnummer: 553/22
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 71200000 Arkitekttjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Ramavtal avseende arkitekttjänster för Helsingborgs stad.
Uppdragen omfattar utredningar, ritningar och andra handlingar i ett byggprojekts olika skeden från förstudie till förvaltning och kan gälla ombyggnad, tillbyggnad, varsam renovering, nybyggnad
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 40 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 71200000 Arkitekttjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen