Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Finansiella rådgivningstjänster
Referensnummer: KS 2023/0125
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 66170000 Finansiell rådgivning, hantering av finansiella transaktioner och clearinghouse-tjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Norrköpings kommun erbjuder ert företag att lämna anbud i offentlig upphandling av ett (1) ramavtal med en (1) antagen leverantör gällande finansiella rådgivningstjänster.
Uppdragsobjektet är koncernen Norrköping Rådhus AB – se bilaga ”Bolagskoncernen 2022”. Uppdraget består av att ge rådgivning inom områdena skatt, redovisning och corporate finance samt fortbildning av Avropande myndighets personal inom dessa områden..
Anbud ska lämnas i enlighet med de villkor som framgår av upphandlingsdokumentet.
Anbudsgivning samt bevakning av nuvarande inklusive kommande upphandlingar och avtal är en kostnadsfri tjänst via Norrköpings kommuns upphandlingsverktyg www.e-avrop.com.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 3 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 66170000 Finansiell rådgivning, hantering av finansiella transaktioner och clearinghouse-tjänster, 66171000 Finansiell rådgivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
.Norrköpings kommun erbjuder ert företag att lämna anbud i offentlig upphandling av ett (1) ramavtal med en (1) antagen leverantör gällande finansiella rådgivningstjänster.