Transporter av måltider och livsmedel till skolor/förskolor samt äldreboenden inom Mora kommun. Maten hämtas från något av de tillagningskök som finns i Mora kommun och levereras till respektive skola/förskola samt äldreboende enligt turlista.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 2 500 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 60000000 Transporter (utom avfallstransport), 60100000 Vägtransporter
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Mattransporter inom Mora kommun.