611314-2021 - KonkurrensutsättningSverige-Ludvika: Reklam och marknadsföring
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Kommunikationsstjänster 2022
Referensnummer: GNU 2021/116
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79340000 Reklam och marknadsföring
II.1.4.
Kort beskrivning
Ramavtal gällande kommunikationstjänster med två (2) leverantörer i rangordning i varje grupp.
Tjänsterna kan bland annat bestå av strategisk rådgivning, grafisk originalproduktion,  texter, skapa illustrationer samt att anpassa material för webb och sociala medier där det ingår analys, resultat och uppföljning.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
Värde exkl. moms: 8 370 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
79340000 Reklam och marknadsföring, 79341000 Reklam, 79342000 Marknadsföring
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Tjänsterna kan bland annat bestå av strategisk rådgivning, grafisk originalproduktion, texter, skapa illustrationer samt att anpassa material för webb och sociala medier där det ingår analys, resultat och uppföljning.