61142-2021 - ResultatSverige-Falun: Avfallshantering
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Omhändertagande av brännbart avfall
Referensnummer: RD20/04423
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
90510000 Avfallshantering
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser transport och slutbehandling av brännbart avfall.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Falun
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
90510000 Avfallshantering, 90512000 Avfallstransport, 90513000 Hantering av ofarligt avfall, 90513300 Avfallsförbränning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Mora
Del nr: 2
Avesta
Del nr: 3
Ludvika
Del nr: 4
Borlänge
Del nr: 5
Fredriksberg
Del nr: 6