Typ av upphandlande myndighet Statligt organ eller förbundsorgan
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Kvalitativa undersökningstjänster
Referensnummer: FM2022-5947
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 79311000 Undersökningar
II.1.4.
Kort beskrivning
Försvarsmakten har för avsikt att träffa ett ettårigt ramavtal med en leverantör som kan tillgodose Försvarsmakten med kvalitativa undersökningstjänster. med möjlighet till förlängning av avtalet med ytterligare tre (3) år.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 6 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 79311000 Undersökningar, 79340000 Reklam och marknadsföring
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen