Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal städtjänster
Referensnummer: 20/23
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 90900000 Städning och renhållning
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar kontinuerlig städning av kontor och gemensamhetslokaler som används av AB Bostäder. Vid avtalets tecknande omfattas totalt 10 objekt.
Ramavtalet omfattar också möjlighet att avropa:
1. flyttstädning av lägenheter
2. lägenhetsstäd
3. städning av trapphus/hiss/allmänna utrymmen
4. städning av lokaler/förråd
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 90910000 Städning, 90911200 Städning av byggnader, 90919200 Kontorsstädning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen