611462-2023 - ResultatSverige-Stockholm: Systemtjänster och tekniska konsulttjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal: Konsultmäklare
Referensnummer: Ä 2023-2446
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
72220000 Systemtjänster och tekniska konsulttjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av konsultmäklare för resurskonsulter.
Avtalet kommer täcka ett samlat behov inom kategorierna:
- Verksamhetsutveckling och -strategi
- Ledning och styrning
- Systemutveckling, - förvaltning och infrastruktur
- Arkitekter
- Infosäk
- Användbarhet, information och webb
- Upphandling
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen