611473-2025 - Planering
Sverige – Sanering av anläggningar – Sanering bergrumslager
Förhandsmeddelande som används för att minska tidsfristerna för mottagande av anbud
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelSanering bergrumslager
BeskrivningSanering av bergrum A, B, C, inkl bergssäkring av orter för åtkomst av bergrum
Typ av förfarandeFörhandlat förfarande med föregående meddelande om upphandling/under konkurrens
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 90920000 Sanering av anläggningar
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:114762:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 45000000 Anläggningsarbete, 45111212 Bergrensning, 90722200 Miljösanering, 90913200 Reservoarrengöring