Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Upphandling avseende fastighetsdrift av Norrtälje Kommuns fastighetsbestånd
Referensnummer: TKN 2022-543
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 50000000 Reparation och underhåll
II.1.4.
Kort beskrivning
Norrtälje kommun avser upphandla nytt avtal avseende kommunens fastighetsdrift då nuvarande avtal löper ut 2023-04-30. Omfattningen framgår av upphandlingsdokumenten.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 200 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 50000000 Reparation och underhåll, 50700000 Reparation och underhåll av utrustning i byggnader, 70000000 Tjänster avseende fast egendom, 75123000 Fastighetsförvaltning, 98341130 Fastighetsskötsel, 98341140 Vaktmästartjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Observera att det värde som anges under ”uppskattat värde” endast är en uppskattning, och är inte bindande varken för Beställaren eller Entreprenören.