2. Förfarande
Förfarande
Titel: Hyresupphandling av gruppbostad
Beskrivning: Ekerö kommun avser att upphandla hyreskontrakt för gruppbostad. Gruppbostaden skall följa kommunens ramprogram för bostad med särskild service och skall uppföras inom Ekerö tätort eller Stenhamra. Kommunen tillhandahåller ingen fastighet för uppförandet av gruppbostaden utan det är anbudsgivande företag som skall ha tillgång till lämplig fastighet.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 70000000 Tjänster avseende fast egendom
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Hyresupphandling av gruppbostäder
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:85552:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 70200000 Uthyrning eller leasing av egen fast egendom