611653-2021 - ResultatSverige-Sundbyberg: Vägtransporter
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal Bohagsflytt mm
Referensnummer: FV2021-000132
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
60100000 Vägtransporter
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser ramavtal för flyttning, packning och magasinering av bohag för boende inom Bs fastigheter och flyttningar av kontor.
Följande volymer beräknas per år: ca 200-230 bohagsflyttningar om varierade storlek. Maximalt antal bohagsflyttar är 300 per år.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
60183000 Uthyrning av skåpbilar (vans) med förare, 63110000 Godshantering, 63120000 Lagring och magasinering
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen