611737-2023 - ÄndringSverige-Huddinge: Konsulttjänster för projektledning
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Konsulter för projektledning och projekledarstöd
Referensnummer: UPP-2023/030
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
72224000 Konsulttjänster för projektledning
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar projektledning  och projektledarstöd under planerings- och genomförandefasen. Uppdrag kan t ex avse projektledarstöd eller projektledning av mark- och exploateringsprojekt under detaljplaneskedet och detaljplanens genomförande.
Verksamheten innefattar plan- och exploateringsprojekt för bostäder/arbetsplatser från detaljplan till genomförande samt uppföljning utifrån kommunala planeringsprocesser och beslutsgångar.