611748-2026 - Konkurrensutsättning
Sverige – Snöröjning – Vinterrenhållning - AO Vallås, AO Centrum samt delar av AO Andersberg
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelVinterrenhållning - AO Vallås, AO Centrum samt delar av AO Andersberg
BeskrivningUpphandlingen avser Vinterrenhållning - på entreprenadområdena AO Vallås, AO Centrum samt delar av AO Andersberg. HFAB avser att teckna ett avtal per entreprenadområde.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 90620000 Snöröjning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
TitelVinterrenhållning - AO Vallås
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:137178:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 90000000 Avlopps- och avfallshantering, sanering och miljötjänster
Del (anbudsområde)LOT-0002
TitelVinterrenhållning - AO Centrum
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:137178:Lot:2
Del (anbudsområde)LOT-0003
TitelVinterrenhållning - delar av AO Andersberg
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:137178:Lot:3