611820-2022 - ResultatSverige-Karlstad: Städning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Upphandling ramavtal helhetskoncept för lokalvårdstjänster
Referensnummer: 22/3
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
90910000 Städning
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna upphandling avser städning av Konsumentverkets lokaler på Tage Erlandergatan 8 i Karlstad omfattande ca 4300 kvadratmeter kontorsyta.
Helhetskoncept för lokalvårdstjänster inkl. hjälpmedel, städkemikalier, städredskap, maskiner samt förbrukningsmaterial, diarienr 2022/163.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
90911000 Städning av bostäder och byggnader samt fönsterputsning, 90919200 Kontorsstädning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Helhetskoncept för lokalvårdstjänster inkl. hjälpmedel, städkemikalier, städredskap, maskiner samt förbrukningsmaterial, diarienr 2022/163. För information om anbudsprövning med mera, se upphandlingsdokument.