Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Upphandling av sakkunniga biträden till de förtroendevalda revisorerna i Krokoms kommun
Referensnummer: KS 21/120
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 79210000 Redovisning och revision
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av sakkunniga biträden för granskning av Krokoms kommuns styrelse, nämnder och tillhörande verksamheter samt stöd och råd gällande granskning av kommunens helägda bolag Krokomsbostäder AB och Jämtidrottshallen AB.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 79212000 Revision
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen