611871-2021 - ResultatSverige-Göteborg: Återförsäkringar
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Facultative Liability Reinsurance for the City of Gothenburg on behalf of Försäkrings AB Göta Lejon
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
66700000 Återförsäkringar
II.1.4.
Kort beskrivning
Facultative reinsurance for the primary general liability program including railway and traffic liability with sums
insured of SEK 300 000 000
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen