2. Förfarande
Förfarande
Titel: Ramavtal Stabilitetskontroll belysningsstolpar
Beskrivning: Uppdraget avser stabilitetskontroll av belysningsstolpar på gator och vägar i Norrköpings kommun. I uppdraget ingår även att utföra kontroll av lininfästningar i väggar eller stolpar, samt att vid behov tillhandahålla erforderliga skyltvagnar, skyddsfordon och provningskonsult för konsultationer. Ramavtal kommer att tecknas med en entreprenör som ska projektleda och utföra kontrollerna av belysningsstolparna i form av en totalentreprenad.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 50232000 Underhåll av offentlig belysning och trafikljus
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:135854:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 34928510 Stolpar för gatubelysning, 34990000 Regler-, säkerhets-, signal- och belysningsutrustning, 71600000 Teknisk provning, analys och konsulttjänster, 71631400 Teknisk besiktning av tekniska konstruktioner, 65320000 Drift av elektriska anläggningar, 50232100 Underhåll av gatubelysning, 50230000 Reparation, underhåll och tillhörande tjänster avseende vägar och annan utrustning