612048-2022 - ResultatSverige-Tyresö: Reklam och marknadsföring
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Kommunikationsbyrå
Referensnummer: 2021/KSUH 0006
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79340000 Reklam och marknadsföring
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna upphandling avser kommunikationsbyråtjänster.
Syftet med upphandlingen är att tillgodose behovet av strategisk kommunikation och materialproduktion
för digitala kanaler och print. Uppdragen kan omfatta allt från målgruppsanpassning och idéarbete till
framställning av trycksaker, grafisk produktion för digitala kanaler som webb och sociala medier.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
22460000 Reklamtrycksaker, varukataloger och manualer, 22462000 Reklammaterial, 79341100 Reklamrådgivning, 79822500 Grafisk formgivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen