612055-2022 - ResultatSverige-Göteborg: Markskötsel
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Stensättning
Referensnummer: 0520/22
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
77314000 Markskötsel
II.1.4.
Kort beskrivning
Ramavtalet omfattar stensättning på förvaltad mark inom Göteborgs Stads geografiska område. Uppdragen kan omfatta ny- och omsättning, både med och utan mönster, såsom bågsättning, även andra typer av mönster och anpassningar kan förekomma. Tjänsten gäller avrop av yrkesarbetare samt FKU.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
45262510 Stenarbeten, 45432112 Stenläggning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen