See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Bibliotekssystem
Beskrivning: Statens maritima och transporthistoriska (SMTM) museer önskar upphandla ett avtal avseende ett bibliotekssystem.
Intern identifierare: 2.4-2025-1401
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 72212160 Programvaruutvecklingstjänster för bibliotek
Ytterligare klassificering (cpv): 48160000 Programvara för bibliotek, 48161000 Administrativt bibliotekssystem, 72220000 Systemtjänster och tekniska konsulttjänster, 92511000 Bibliotekstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Generell del
Beskrivning: Besvaras av samtliga anbudsgivare.
Intern identifierare: 1702376-0
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Krav på Leverantören
Beskrivning: Denna del ska väljas och besvaras om anbudsgivare önskar att lämna bevis för avsnitt 3 direkt i anbudet. Del Egenförsäkran (ESPD) ska då inte besvaras.
Intern identifierare: 1702377-1