Typ av upphandlande myndighet Departement eller annan central, regional eller lokal statlig myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Upphandling av tjänster för skanning och arkivering till Pensionsmyndigheten 2023
Referensnummer: UPP 2022-14
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 72312200 Optisk teckenläsning
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar ett helhetsåtagande avseende fysisk hantering och digitalisering av inkommande handlingar till Pensionsmyndigheten, inklusive arkivering och återsökning i arkiverat material. Uppdragets närmare omfattning framgår av upphandlingsdokumenten.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej